Niewyobrażalny potencjał Dawid Gut

Ebook autorstwa Dawida Guta

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.  Albert Einstein

Publikacja, jako pierwsza tego typu na polskim rynku, jest w całości skoncentrowana na skutecznych

Autor: Dawid Gut
Liczba str.: 173
ISBN: 978-83-7701-561-2
Wydanie: I, 2012
cena: 19,90 sprawdź
(wersja PDF, EPUB, MOBI)
Dostępne wersje książki: ebook w pdf ebook w pdf
metodach udoskonalania i wykorzystania wyobraźni w celu osiągnięcia sukcesów zarówno zawodowych jak i osobistych. W publikacjach dotyczących samodoskonalenia temat często jest pomijany lub niewystarczająco rozwinięty, a przez to czytelnik albo nie potrafi dostrzec jego potencjału albo nieefektywnie wdraża go w swoje życie. Przez to może mieć wrażenie, że nie jest to istotny element na jego drodze do sukcesu.

 

Po wyjaśnieniu czym jest wyobraźnia, przedstawione są przykłady zastosowań zaczerpniętych z życiorysów największych jednostek w dziejach ludzkości (Napoleon Bonaparte, Edison, Einstein, Hawking …). Ebook porusza temat biologii i działania mózgu, aby czytelnik zrozumiał, jaki faktyczny wpływ na życie człowieka ma świadome kierowanie myślami i obrazami powstającymi w umyśle. Dodatkową cechą wyróżniająca ebook są rożne ćwiczenia i praktyczne wskazówki, umożliwiające czytelnikowi natychmiastowe zastosowanie zdobytej wiedzy.

Poznaj skuteczne metody udoskonalania i wykorzystywania wyobraźni do osiągania sukcesów.

Czytając ten ebook:

  • odkryjesz siłę własnych myśli;
  • zrozumiesz, jak działa mózg i jak możesz tę wiedzę wykorzystać, aby zarabiać więcej pieniędzy, zwiększyć swoją efektywność, poprawić swoje myślenie (np. zwiększyć swoje IQ), a dzięki temu pomnożyć swoje dochody oraz mieć po prostu więcej wolnego czasu;
  • zyskasz większą świadomość, a odkrycie schematów rządzących Twoim zachowaniem na zawsze odmieni to, jak postrzegasz siebie i innych, dając Ci większą swobodę w działaniu.

Niewyobrażalny potencjał

Dawid Gut napisał ten ebook  “Niewyobrażalny potencjał”,w której zawarł ciekawe, choć nie zawsze proste techniki potrzebne do tego, aby Twoja wyobraźnia zaczęła pracować nad Twoim szczęściem i przyniosła wymarzone przez Ciebie rezultaty. Są to ćwiczenia, które intuicyjnie stosowali i stosują wielcy ludzie. Nie musisz mieć takich ambicji jak oni, ale może choćby te mniejsze marzenia uda Ci się, dzięki takiej gimnastyce umysłu, zrealizować? Einstein. Wyrzucony ze szkoły. Marne oceny z fizyki. Oblane egzaminy wstępne na uniwersytet. Zero osiągnięć do 25. roku życia. 26. rok życia — teoria względności Co sprawiło, że Einstein osiągnął tak spektakularny sukces, kiedy nikt nie wierzył, że jest w stanie cokolwiek zdziałać? Powszechne było utrzymywanie, że największe umysły naszych czasów są fizjologicznie uwarunkowane do sukcesu. Jednak przeprowadzone przez dr. Thomasa Harveya badania nad mózgiem Einsteina wykazały, że jego mózg nie różnił się wcale od mózgu zwykłego człowieka, jeśli chodzi o jego strukturę. Co ciekawe, był on nawet nieco mniejszy niż mózg przeciętnej osoby. Tesla rozpoczął podróże w swojej głowie, miał coraz to nowsze doświadczenia, ale tym razem wszystko było przez niego świadomie kontrolowane. Zaznaczał, że ta umiejętność wymagała od niego zaangażowania i czasu. Niejako wymusiła na nim baczniejszą obserwację wszystkiego wokół i zrozumienia, jak rzeczy działają. Jego zdolność "marzeń na jawie" zaskakująco przypomina to, co robił Albert Einstein, który twierdził, że zawsze myślał obrazami, raczej niż słowami lub liczbami. W momencie, kiedy zaczynał tworzyć nowe wynalazki, Tesla był już zdolny do tak efektywnego wizualizowania, że nie potrzebował żadnych planów, wykresów i szkiców, i jak sam mówił, uniknął dzięki temu setek eksperymentów.

Spis treści

1. Wyobraźnia — z czym to się je? 2. Wprowadzenie do ćwiczeń 3. Jak działa ludzki mózg? 3.1. Dwie półkule mózgowe, czyli dwa w jednym 3.2. Ćwiczenia na synchronizację i pobudzenie półkul 3.3. Wprowadź to w swoje codzienne życie 4. Moc relaksacji a potęga twojej wyobraźni 4.1. Zauważ napięcia w ciele 4.2. Natura napięć 4.3. Poznaj genezę swoich napięć 4.4. Zrelaksuj umysł i ciało 4.5. Uwolnij oddech 4.6. Kurs relaksacji — wprowadź to w swoje życie 5. Świadomość a potęga twojej wyobraźni 5.1. Uświadom to sobie! Ciemna strona wyobraźni 5.2. Mentalny chaos. proces uwalniania się od natłoku myśli 5.3. Automatyzm myślenia 5.4. Świadomość dialogów wewnętrznych 5.5. Obserwacja myśli i emocji 5.6. Zrozumienie struktury czasu 5.7. Życie tu i teraz a wykorzystanie wyobraźni 5.8. Użyj wyobraźni, zanim ona użyje ciebie 5.9. Ćwicz swoją uwagę 6. Czy to już wszystko, co wiemy o wyobraźni? 7. Zadaj sobie kilka pytań 8. Strumień obrazów 8.1. Albert Einstein — jak on to robił? 8.2. Fascynujące odkrycia dr. Wengera 8.3. Czym jest strumień obrazów? 8.4. Trzy zasady techniki strumienia obrazów 8.5. Wykonaj pierwszy krok 8.6. Częste problemy w czasie pracy ze strumieniem obrazów 9. Film w twojej głowie 9.1. Co dziś grają? Poznaj swój repertuar 9.2. Czas na film 9.3. Kurs tworzenia własnych mentalnych filmów 9.4. Zdobądź dwanaście Oscarów 9.5. Twoja niekończąca się opowieść 10. Użyj wyobraźni i odnieś sukces! 10.1. Czy wiesz, czego naprawdę chcesz? Stwórz cel od podstaw 10.2. Wizualizacja procesu 10.3. Wyobraźnia kluczem do motywacji 10.4. Zmiana złych nawyków 10.5. Autowizerunek — stań się swoim bohaterem 11. Wyobraźnia zawładnęła światem. Odnajdź swoją inspirację 11.1. Arystoteles 11.2. Leonardo da Vinci 11.3. Wolfgang Amadeusz Mozart 11.4. Nikola Tesla 11.5. Walt Disney
cena: 19,90 złkup (wersja PDF)