Kindle fire nie tylko czytnik ebooków

 

Fire Kindle czyta ebooki

Amazon zapowiada zupełnie nowy Fire Kindle, który ukaże się 15 listopada 2011 roku.

Czytnik plików ebook umożliwia dostęp do takich zasobów jak: filmy, aplikacje, gry, muzyka, programy telewizyjne, utwory muzyczne, czasopisma i książki. Amazon Appstore – to tysiące popularnych aplikacji i gier. Urządzenie zostało wyposażone w kolorowy ekran dotykowy z bardzo szerokim kątem widzenia oraz szybki, mocny procesor dwurdzeniowy.

 

Oszałamiająca kolorowy ekran dotykowy

Filmy, czasopisma i książki dla dzieci ożywają na 7 calowym ekranie dotykowym, który dostarcza 16 milionów kolorów w wysokiej rozdzielczości Fire Kindle wykorzystuje technologię IPS (In-Plane Switching) podobnej technologii do tej stosowanej w iPadzie z bardzo szerokim kąt widzenia, idealny podczas oglądania ekranu z innymi.

 

Czasopisma w bogatych kolorach

Ciesz się ulubionym czasopismem,  pełnym żywych kolorów, fotografii i ilustracji. Wybieraj spośród setek tytułów, takich jak Bon Appetit, Elle, i Oprah Winfrey. Wydania specjalne tytułów jak Vanity Fair, Wired, GQ zawierających materiały multimedialne typu: wideo, audio i inne.

 

Pięknie Proste i łatwe w użyciu

Zaprojektowane od podstaw, prosty intuicyjny interfejs stawia, że treści są dostępne na wyciągnięcie ręki  bezpośrednio z ekranu głównego. Czy jesteś w nastroju do oglądania, czytania, słuchania, odtwarzania lub przeglądania, można dostać się do wszystkich swoich ulubionych treści za pomocą jednego przycisku. To takie proste.

 

100000 filmów i programów TV

Ponad 100.000 filmów i programów telewizyjnych, w tym tysiące nowych i ulubionych programów  TV, są dostępne online  lub gotowe do pobrania, kupna lub wypożyczenia.

 

Szybki, Dual-Core

Kindle Fire dzięki dwurdzeniowemu procesorowi pozwala na jednoczesne słuchanie muzyki podczas przeglądania stron internetowych lub kiedy czytamy ebooki  i jednocześnie pobieramy pliki wideo.

 

Darmowe przechowywania danych w chmurze

Zapomnij o pamięci – Fire Kindle oferuje darmowe przechowywanie wszystkich treści cyfrowych Amazon w chmurze Amazon. Twoje książki, filmy, muzykę i aplikacje są dostępne natychmiast online lub do pobrania za darmo, w jednym dotknięciem palca.

 

Książki Twoje ulubione dzieci

Fire Kindle inealny dla rodziców i dzieci. Rozbudź wyobraźnię dziecka z ponad 1000 pięknie ilustrowanych książek dla dzieci.

 

Ergonomia

Mobilny i zawsze z Tobą, gdziekolwiek jesteś. Jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w torebce i lekki, by trzymać w jednej ręce, Fire Kindle jest idealny do przeglądania stron, gier, czytania eksiążek.

 

Szczegóły techniczne

  • Wyświetlacz 7 „wyświetlacz Multi-Touch z IPS (In-Plane Switching) z antyrefleksyjną powierzchnią, rozdzielczość 1024 x 600 pikseli przy 169 ppi, 16 milionów kolorów.
  • Rozmiar 190 mm x 120 mm x 11,4 mm.
  • Waga 413 gram.
  • Wymagania systemowe Brak, ponieważ jest bezprzewodowy i nie wymaga komputera. 8GB wewnętrznej pamięci masowej wystarcza na 80 aplikacji, plus albo 10 filmów lub 800 utworów lub 6000 książek.
  • Żywotność baterii do 8 godzin ciągłego odczytu lub 7,5 godzin odtwarzania wideo, sieć bezprzewodowa wyłączona. Żywotność baterii zależy od wykorzystania technologii bezprzewodowych, takich jak przeglądanie stron internetowych i pobieranie danych.
  • Czas ładowania Pełne naładowanie w około 4 godziny poprzez dołączony zasilacz. Obsługuje również ładowanie z komputera przez USB.
  • Wi-Fi Obsługa publicznych i prywatnych sieci Wi-Fi lub hotspotów, które korzystają z 802.11b, 802.11gi 802.11n, lub standard 802.1X z obsługą WEP, WPA i WPA2 autoryzacji za pomocą hasła; nie obsługuje połączenia ad- hoc (lub peer-to-peer) sieci Wi-Fi.
  • Port USB USB 2.0 (mikro-B)
  • Audio 3,5 mm, stereo audio jack, zamontowane głośniki stereo.
  • Obsługiwane formaty Kindle (AZW), TXT, PDF, niechronione MOBI, PRC natywnie, Audible (Audible Enhanced (AA, AAX)), DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP, non-DRM AAC, MP3, MIDI, OGG, WAV, MP4, VP8.