Ebooki informatyka

Duży wybór książek z dziedzin: ebooki informatyka, grafika komputerowa i fotografia cyfrowa, bazy danych, serwery itp. Tutaj w księgarni można zapoznać się z ofertą Wydawnictwa Helion. Wydawca ten jest dostawcą  informatyki w najlepszym wydaniu. Lider na rynku literatury informatycznej.

SUSE Linux. Ćwiczenia

SUSE Linux. Ćwiczenia

autor: Maciej Groszek

format: A5

data wydania: 2006-12-05

17.00 zł
kup teraz

Większości użytkowników komputerów PC pojęcie "system operacyjny" kojarzy się wyłącznie z systemem Windows. Jednak oprócz niego istnieje wiele produktów spełniających analogiczne funkcje. Jednym z nich jest darmowy system Linux. Linux, napisany w 1991 roku w ramach akademickich zajęć przez fińskiego studenta Linusa Torvaldsa, zdobywa coraz większą popularność i wykorzystywany jest powszechnie nie tylko przez użytkowników indywidualnych, ale także przez firmy i inne organizacje. Doskonale spełnia swoją rolę jako system dla serwerów sieciowych i stacji roboczych, a jego stabilność i niezawodność są wysoko cenione przez użytkowników. Linux obecny jest rynku w wielu wersjach, które określa się mianem dystrybucji.

Dzięki książce "SUSE Linux. Ćwiczenia" poznasz podstawy jednej z dystrybucji Linuksa -- SUSE. Przekonasz się, że nie musisz instalować tego systemu, aby go poznać -- uruchomisz go za pomocą płyty Live CD. Jeśli Ci się spodoba, dowiesz się, jak go zainstalować i skonfigurować. Poznasz sposoby optymalizowania wydajności Linuksa, nauczysz się korzystać z konsoli tekstowej oraz interfejsów graficznych GNOME i KDE. Przeczytasz także o aplikacjach dołączanych do Linuksa.

  • Uruchamianie Linuksa z płyty Live CD
  • Instalacja systemu na dysku twardym
  • Poprawianie wydajności systemu
  • Wyświetlanie informacji o aktywnych użytkownikach
  • Praca z systemem plików
  • Korzystanie z edytora vi
  • Pakiet OpenOffice
  • Przegląd oprogramowania dołączonego do SUSE Linux

Przekonaj się, że za stabilny i wydajny system operacyjny nie trzeba płacić.

17.00 zł
kup teraz