Czytnik ebooków czy warto kupić?

Czytnik ebooków a tradycyjna książka.

czytnik ebooków, książka elektronicznaDziś jeszcze przejście od książki tradycyjnej do jej odpowiednika w wersji cyfrowej nie jest łatwe, wynika to z naszych przyzwyczajeń. Wiele osób ma podobne wątpliwości, mimo tego coraz większa liczba czytelników zaczyna skłaniać się ku książce elektronicznej. Staje się tak dzięki temu że, cenna urządzeń przeznaczonych do odczytu ebooków spada.

Dlaczego powinieneś kupić czytnik ebooków elektronicznych? Wygoda. Zamiast iść do księgarni, aby dokonać zakupu lub zamówienia online książki i czekając na przyjazd, można zakupić i pobrać eBook w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca gdzie dostępna jest sieć Internet. Kilka klasycznych książek można pobrać bezpłatnie, ponieważ ich prawa autorskie wygasły, a kiedy nie trzeba płacić za druk, otrzymujesz książkę za darmo.

Chcesz więcej niż jedną książkę? To dobrze. W pamięci jaką posiada czytnik ebooków  jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby trzymać kilkaset książek.

Chcesz więcej wygody? Czytniki książek pozwalają na robienie notatek, zapisywanie ulubionych cytatów oraz zakreśleń tekstu w celu ponownego łatwego jego odnalezienia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze czytnika ebooków.

Z wielu czytelników e-książek dostępne, na pewno mieli okazję wybierać funkcje i design, które odpowiadają Ci najbardziej. Oto czynniki, które wzięliśmy pod uwagę ranking i porównanie czytelników eBook.

Technologia.
Niektóre czytniki książek elektronicznych korzystają z technologii E-Ink dzięki której odnosisz wrażenie czytania zwykłej papierowej książki, podczas gdy inne oferują kolorowe ekrany LCD, które sprawiają, że zdjęcia i filmy ożywają na stronach książki. Inne z czytników są wyposażone w przyciski nawigacyjne, a niektóre mają dotykowy ekran, który wyświetla przyciski nawigacyjne. Co jest lepsze dla Ciebie? Czy rozmiar ekranu ma znaczenie? Czy chcesz wiedzieć, ile one ważą?

Treść
Istotnym elementem eCzytnika są obsługiwane formaty. Oczywiście, im więcej typów plików, tym lepiej, bo to daje dostęp do większej ilości ebooków.

Pamięć / Żywotność baterii

Żywotność baterii czytnika e-książek ma kluczowe znaczenie. Nikt nie chce aby akumulator urządzenia odmówił współpracy w kulminacyjnym momencie aktualnie czytanej powieści. Liczba stron, które można wyświetlić na jednym ładowaniu oraz ilość pamięci dostępnej do przechowywania książek to istotne parametry podczas wyboru eCzytnika.

Dodatkowe funkcje
Nie zawsze jest miejsce na dodatkowe funkcje, aby cieszyć się podczas czytania książki. Niektóre z nich to liczba poziomów skali szarości, dostępność formatów audio, formaty plików graficznych, funkcja czytania tekstu, dodatkowe aplikacje, e-mail, surfowanie po Internecie i wiele innych.